Lot Archive

Overview of all objects auctioned at VAN HAM

Archive search

Grafik (51)
Unikate (14)
Objekte (7)
253 (9)
25869 (4)
1682 (3)
208 (3)
210 (3)
139 (2)
16673 (2)
17174 (2)
19502 (2)
2100 (2)
25404 (2)
402 (2)
644 (2)
70 (2)
12894 (1)
13163 (1)
14148 (1)
14981 (1)
14997 (1)
17885 (1)
21728 (1)
22766 (1)
22776 (1)
2307 (1)
246 (1)
24915 (1)
26102 (1)
3199 (1)
331 (1)
3396 (1)
3429 (1)
3521 (1)
373 (1)
3741 (1)
376 (1)
3783 (1)
394 (1)
4087 (1)
5221 (1)
5263 (1)
578 (1)
5835 (1)
5854 (1)
628 (1)
648 (1)
84 (1)
1970er (24)
Abstrakt (24)
Formen (24)
Serigrafie (21)
Farbe (19)
Op Art (15)
1960er (11)
Frankreich (11)
2000er (5)
Malerei (5)
Radierung (5)
Zeichnung (5)
Haus (4)
Informel (4)
Natur (4)
Offset (4)
Polen (4)
Pop Art (4)
USA (4)
Aquarell (3)
Eat Art (3)
Fluxus (3)
Happening (3)
Holz (3)
ZERO (3)
Öl (3)
1950er (2)
Collage (2)
Frau (2)
Gouache (2)
Japan (2)
Köln (2)
Künstler (2)
Mann (2)
Multiple (2)
Pflanzen (2)
Schweiz (2)
Skulptur (2)
Tachismus (2)
Bauhaus (1)
Bleistift (1)
Blumen (1)
England (1)
Figur (1)