Lot Archive

Overview of all objects auctioned at VAN HAM

Archive search

Unikate (30)
Grafik (25)
Farbe (16)
Abstrakt (12)
Formen (3)
Akt (2)
Blumen (2)
Nagel (2)
Pflanzen (2)
Frau (1)
Kirche (1)
Mann (1)
Pferde (1)
Politik (1)
Porträt (1)
Spanien (1)
Tiere (1)
12249 (3)
23202 (3)
234 (3)
737 (3)
10812 (2)
12664 (2)
139 (2)
142 (2)
14997 (2)
192 (2)
309 (2)
331 (2)
3661 (2)
469 (2)
148 (1)
14837 (1)
150 (1)
15058 (1)
16803 (1)
17885 (1)
19546 (1)
2293 (1)
22960 (1)
23021 (1)
25195 (1)
25381 (1)
25645 (1)
2906 (1)
318 (1)
3199 (1)
3297 (1)
3356 (1)
3637 (1)
382 (1)
4087 (1)
541 (1)
687 (1)
91 (1)
Abstrakt (24)
Farbe (22)
Malerei (18)
2000er (13)
Formen (11)
Öl (10)
1970er (9)
Informel (7)
Zeichnung (6)
Gouache (5)
Radierung (5)
ZERO (5)
Aquarell (4)
Collage (4)
Frau (4)
Natur (4)
Pflanzen (4)
Blumen (3)
Farbstift (3)
Gemälde (3)
Otmar Alt (3)
ZEN 49 (3)
1950er (2)
Akt (2)
Nagel (2)
Pferde (2)
1940er (1)
1960er (1)
Acryl (1)
Bäume (1)
CoBrA (1)
Feuer (1)
Figur (1)
Holz (1)
Ina Weber (1)
Kirche (1)
Kreide (1)
Mann (1)
Multiple (1)